Wystawy

Wystawa Memoriału Piotra Morawskiego „Miej odwagę!”

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 

Samyang Polska poinformował o objęciu mecenatem wystawy zdjęć laureatów Memoriału Piotra Morawskiego „Miej odwagę!”. Memoriał Piotra Morawskiego to projekt grantowy, swoisty inkubator podróżników, który od 2010 roku wspiera i promuje początkujących globtroterów.


Celem Memoriału jest wsparcie finansowe ciekawych projektów podróżniczych, poznawczych i eksploratorskich. Idea Memoriału zrodziła się z potrzeby i chęci upamiętnienia wybitnego wspinacza i himalaisty Piotra Morawskiego, który zginął na Dhaulagiri w 2009 roku.

 Zainicjowany przez Olgę Morawską Memoriał, inspiruje podróżników do naśladowania odwagi Piotra w spełnieniu marzeń: „Po śmierci Piotrka długo zastanawiałam się, czy mogę zrobić coś, co na lata ocali jego postać od zapomnienia. Nie chodziło mi już tylko o uchronienie od zapomnienia historii Piotra czy jego dokonań, ale bardziej o propagowanie podejścia do życia jakie go cechowało. A także o ocalanie wartości, jakie reprezentował, jego odwagi, wytrwałości i optymizmu. Pomyślałam o ufundowaniu nagrody imienia Piotrka dla ludzi z pasją i ciekawymi pomysłami. Uznałam, że najbardziej do postaci, jaką był Piotrek będzie pasować nagroda, która daje szansę komuś odważnemu i ciekawemu świata zrealizować swój pomysł, swoje marzenie.”

Marka Samyang, producent wysokiej klasy obiektywów fotograficznych i filmowych, został partnerem jednej z najciekawszych tego typu inicjatyw społecznych w Polsce. Samyang objął mecenat nad wystawą, która po raz pierwszy zostanie pokazana na uroczystej gali ogłoszenia wyników IV edycji Memoriału Piotra Morawskiego „Miej odwagę!” w siedzibie Agory w Warszawie, w czwartek 13 marca 2014 o godzinie 15:15.

Fotografie, które weszły w skład wystawy przedstawiają laureatów trzech poprzednich edycji Memoriału oraz ich zwycięskie wyprawy. Prezentują dokonania eksploratorskie i sportowe z tak egzotycznych kierunków jak trudno dostępne dorzecza Rio Cunucunuma w Wenezueli, zapomniane Góry Tibesti w północnym Czadzie czy kraje basenu Morza Czarnego i Kaspijskiego. Wystawę będzie można obejrzeć w największych miastach Polski w ciągu całego 2014 roku.

Marka Samyang od lat wychodzi naprzeciw rosnącemu zapotrzebowaniu na wysokiej klasy optykę fotograficzną i filmową. Swoją ofertę kieruje do zawodowych filmowców, fotografów, jak i pasjonatów. Obiektywy Samyang znalazły ogromne uznanie w środowisku fotograficznym i filmowym, dzięki jakości porównywalnej z największymi markami oraz przystępnej cenie. Samyang został doceniony m.in. na największych, międzynarodowych festiwalach i imprezach: Camerimage 2013, Focus on Imaging 2012, Photokina 2012 czy Roadshow 2013.

Źródło: Materiały prasowe firmy Samyang


Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Czytaj więcej

Fujifilm X-T1 i walo…

W ostatnich dniach miała miejsce oficjalna polska premiera aparatu...

Pentax K-1 - czyli …

Pentax zaprezentował swój pierwszy cyfrowy aparat pełnoklatkowy. Specyfikacja Pentaksa K-1...

Nowe lampy LED firmy…

Dystrybutor marki Newell w Polsce, Firma Foxfoto informuje o premierze...

Zdjęcia

Forum

Sylwetki

Arkadiusz Kucharski

Arkadiusz Kucharski

"...później pokochałem fotografię. Czy z wzajemnością nie ma pewności..."      

Andrzej Wojciech Dworaczek

Andrzej Wojciech Dworaczek

"To doświadczenie pokazało mi jak niewiele jeszcze potrafię i że w fotografia to dziedzina, w której...

Rafał Kapica

Rafał Kapica

"Taki tam sobie zakręcony człowieczek."      

Reklamy Google