Aktualności

Nowy Nikon Coolpix P340 - klasyczna stylistyka

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 

Firma Nikon prezentuje uniwersalny aparat kompaktowy COOLPIX P340, umożliwiający błyskawiczne wykonywanie niezwykle wyraźnych zdjęć. Nowy model odznacza się klasycznym wyglądem oraz zaawansowanymi rozwiązaniami. COOLPIX P340 wyposażony został w 12-megapikselową matrycę CMOS 1/1,7 w technologii BSI, która w połączeniu z jasnym obiektywem NIKKOR z 5-krotnym zoomem optycznym1 oraz przysłoną f/1,8 przy ustawieniu szerokokątnym, pozwala uzyskać imponujące zdjęcia w formacie RAW (NRW3) oraz filmy Full HD. Dzięki wbudowanej w aparat funkcji obsługi sieci Wi-Fi, efektami prac można natychmiastowo dzielić się z przyjaciółmi.

Nikon COOLPIX P340 to aparat dla fotografów ceniących wysoką jakość obrazu, intuicyjność obsługi, a jednocześnie możliwości manualnej kontroli ustawień. Naturalne, ostre zdjęcia nawet bardzo dynamicznych scen zapewnia matryca CMOS 1/1,7 w technologii BSI oraz inteligentny algorytm systemu AF współpracujący z wbudowaną funkcją przetwarzania wielozadaniowego i aktywnym trybem redukcji drgań. Aby zapewnić pełną kontrolę nad obrazem, wysokiej jakości zdjęcia mogą być zapisywane m.in. w formacie RAW (NRW). Fotografie można poddać obróbce już w aparacie, a następnie wyświetlić je na wyraźnym i jasnym, 3 calowym ekranie RGBW i rozdzielczości 921 000 punktów. Dzięki wbudowanej obsłudze sieci Wi-Fi aparat umożliwia proste zapisywanie i udostępnianie efektów pracy za pomocą smartfonów oraz tabletów. Dane GPS dostępne są z poziomu urządzenia mobilnego i mogą być zawarte w pliku obrazu. Umożliwia to dokładne określenie lokalizacji, w której zostało zrobione zdjęcie. W celu ułatwienia obsługi Nikon COOLPIX P340 wyposażony został w wielofunkcyjny pierścień obiektywu, umożliwiający szybki dostęp do różnych ustawień, takich jak ręczne dostosowanie ostrości, czas otwarcia migawki czy wartość ISO. Obiektyw NIKKOR o wysokiej rozdzielczości zapewnia wierne oddanie szczegółów od środka aż do rogów kadru, a siedmiolamelkowa przysłona irysowa pozwala uzyskać efektowne rozmycie tła. Dzięki wbudowanemu filtrowi szaremu można korzystać z dłuższych czasów otwarcia migawki także w jasnym oświetleniu. Gdy zachodzi potrzeba nagrania filmu, aparat można błyskawicznie przełączyć w tryb wideo za pomocą dedykowanego przycisku. Obraz rejestrowany jest w rozdzielczości Full HD (1080/60i/50i) z możliwością wyboru prędkości 30 lub 25 kl./s. Co istotne, podczas nagrywania dostępne są funkcje fotografowania, zoomu optycznego oraz autofokusa.

 

„Aparat COOLPIX P340 wyposażono w wiele nowatorskich funkcji. Jedną z nich jest podkreślanie krawędzi kadru, które pozwala dokładnie zobaczyć zasięg pola ostrości i odpowiednio dostosować intensywność w celu lepszego odwzorowania szczegółów. Kolejną ciekawą funkcją jest przetwarzanie wielozadaniowe. Dzięki niemu można wykonać kolejne zdjęcie, gdy pierwsze jest jeszcze przetwarzane. Znacznie skraca to czas oczekiwania przy fotografowaniu w formacie RAW. Wybranie jednego spośród 18 programów tematycznych pozwala automatycznie dostosować ustawienia pod kątem najbardziej popularnych typów lokalizacji i stylów fotografowania. Z kolei bogate menu retuszu i efektów filtra, obejmujące m.in. Kolor selektywny, Malowidło czy Rybie oko, sprawi, że edycja zapewni tyle radości, co samo fotografowanie. Baterię aparatu można szybko naładować przez gniazdo USB.
Model COOLPIX P340 umożliwia także szybkie rejestrowanie zdjęć seryjnych, co pozwala doskonale uchwycić błyskawicznie rozgrywające się wydarzenia. Wszystko to czyni z niego idealne rozwiązanie dla osób, które działają szybko i dynamicznie” – mówi Nicolas Gillet, Product Manager zajmujący się produktami konsumenckimi w Nikon Europe.

 

Nikon COOLPIX P340 będzie oferowany w kolorach białym i czarnym.

 

Źródło: Materiały prasowe Nikon Polska


 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Czytaj więcej

XVII Targi Sprzętu F…

W dniach 26-28 marca 2015 r. w Łodzi odbędą się...

Wystawa fotografii Z…

Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu zaprasza na wernisaż wystawy...

Wystawa „Nowy Świat…

W 1990 roku mieszkający w Oslo fotograf Michał Wasążnik po...

Zdjęcia

Forum

Sylwetki

Andrzej Wojciech Dworaczek

Andrzej Wojciech Dworaczek

"To doświadczenie pokazało mi jak niewiele jeszcze potrafię i że w fotografia to dziedzina, w której...

Małgorzata Wądołowska - Buzek

Małgorzata Wądołowska - Buzek

"I tak, dzięki mojej córce, rozpoczęła się moja przygoda z fotografią."      

Tadeusz Wróbel

Tadeusz Wróbel

"Długie godziny w ciemni akademika nad odbitkami cz-b. eksperymenty z sepią..."        

Reklamy Google