Aktualności

Produkty Nikon z dwoma nagrodami Red Dot Award

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 

 

 

 

Lustrzanki cyfrowe Nikon D5 oraz D500 zostały wyróżnione w konkursie Red Dot Award w kategorii Product Design. Nagrody zostały przyznane przez Design Zentrum Nadrenia Północna-Westfalia w Essen, w Niemczech.

 

 Red Dot Award: Product Design to światowej klasy nagrody przyznawane produktom, które zostały dopuszczone do sprzedaży w ciągu ostatnich 2 lat i wyróżniają się w takich kategoriach, jak: innowacyjność, funkcjonalność, ekologia i trwałość. Brana jest również pod uwagę ergonomia produktu.

W tym roku nagrody Red Dot Award: Product Design zostały przyznane po raz 61-wszy. Zwycięzcy zostali wybrani spośród 5200 zgłoszeń z 57 krajów. Nagrodzony sprzęt będzie można zobaczyć na specjalnej wystawie, która odbędzie się w terminie 5-31 lipca 2016 r. w Red Hot Design Museum w Essen.

Więcej informacji na temat konkursu: http://en.red-dot.org

Nikon D5
Aparat Nikon D5 jest nową flagową cyfrową lustrzanką jednoobiektywową formatu FX wyposażoną w niewiarygodny 153-polowy system autofokusa nowej generacji. D5 precyzyjnie śledzi obiekty niezależnie od tego, czy fotografujemy na torze wyścigowym czy na czerwonym dywanie. Autofokus oferuje także wyjątkowo szerokie pokrycie kadru, a nowy bufor umożliwia rejestrację nawet 200 zdjęć w formacie NEF (RAW) w trakcie jednej serii. Nowa matryca i czujnik pomiaru światła zapewniają niespotykanie dokładne rozpoznawanie obiektów i odwzorowanie szczegółów obrazu. Najwyższa rozszerzona czułość w historii firmy Nikon pozwala fotografować w warunkach od ostrego słońca po astronomiczny zmierzch, a funkcja nagrywania filmów D-Movie umożliwia rejestrowanie materiału w rozdzielczości 4K/UHD.

 Nikon D500
Nikon D500 to flagowa cyfrowa lustrzanka formatu DX, młodszy brat modelu D5, która oferuje niezwykłe możliwości i zdumiewającą precyzję. Jest wyposażona w ten sam, jak w przypadku D5, 153-polowy system AF nowej generacji charakteryzujący się wyjątkowo szerokim pokryciem kadru. Nowa matryca i czujnik pomiaru światła zapewniają bardzo dokładne rozpoznawanie obiektów i odwzorowanie szczegółów. Aparat pozwala wykonywać zdjęcia z szybkością do 10 kl./s, a dzięki buforowi o dużej pojemności w jednej serii można wykonać nawet 200 zdjęć w formacie NEF (RAW). Oznacza to możliwość uzyskania 20-sekundowej serii zdjęć najwyższej jakości. Funkcja nagrywania filmów D-Movie pozwala na rejestrowanie aparatem do 29 minut i 59 sekund materiału w rozdzielczości 4K/UHD, a wbudowana technologia SnapBridge zapewnia łączność aparatu D500 z urządzeniami inteligentnymi za pomocą standardu komunikacji Bluetooth low energy.

 

 

Źródło: materiały prasowe organizatora

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Czytaj więcej

Wystawa „Back to the…

Irina Werning to podróżująca po świecie argentyńska fotografka. Od wielu...

Nowa kamera sportowa…

Do sprzedaży w Polsce trafiła zapowiadana kamera sportowa Polaroid Cube....

Fujifilm na lato – c…

 Ruszyła rejestracja na letnie warsztaty z Fujifilm, poświęcone fotografii ulicznej...

Zdjęcia

Forum

Sylwetki

Marta Zielińska

"Maluję i fotografuję. Łączę obie pasje, bo obie polegają na interpretacji otaczającego świata."   ...

Rafał Kapica

Rafał Kapica

"Taki tam sobie zakręcony człowieczek."      

Arkadiusz Kucharski

Arkadiusz Kucharski

"...później pokochałem fotografię. Czy z wzajemnością nie ma pewności..."      

Reklamy Google