Aktualności

Wystawa Andrzeja Bogacza - The Endless City

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 

 Od 10 lutego w Galerii Obok ZPAF będzie można zobaczyć wystawę Andrzeja Bogacza pt. "The Endless City”. To pierwsza odsłona projektu.

 


Autor, przez wiele lat mieszkał w Nowym Jorku dokumentował tętniące energią miasto. Mówi o nim:


"O Nowym Jorku można powiedzieć wszystko i to zawsze będzie prawda. Codzienne tempo życia jest bardzo dynamiczne; wydaje się, że nic tu nie ma początku ani końca - ani czas, ani przestrzeń. Że to niekończący się, gigantyczny przepływ ludzi w miejskiej maszynie. Uważnie obserwując codzienność, życie mieszkańców, turystów, ich reakcje na "spotkanie z miastem" stworzyłem fotograficzny dziennik. Fotografowałem, żeby zapamiętać. Kolor jest bardzo ważny w mojej pracy: moje wspomnienia związane
 z NY są w kolorze”.

Gdy patrzymy na zdjęcia autora z perspektywy widza widzimy olbrzymie miasto, które oferuje przebywającym w nim skrajne doznania - od radości, relaksu, wolności, po osamotnienie i pustkę. Ulicą Madison Ave przechadza się Batman, para turystów robi sobie zdjęcie na tle gigantycznej figury aktora Eddiego Murphy. W innym miejscu na przejściu dla pieszych płynie rzeka różnych ludzi, wszystkich ras i wyznań. Z budynków krzyczą kolorowe reklamy. W oknie zza amerykańskiej flagi wychyla się Angelina Jolie, w innym pies, który może czeka na powrót swojego właściciela. Miasto tonie w gamie różnych kolorów, tak inne od naszej szarości. Chciałoby się powiedzieć „szczęśliwego Nowego Jorku”, a może lepiej - Gotham City. Kto wie?

Andrzej Bogacz jest absolwentem Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Jest tegorocznym laureatem prestiżowej nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego przyznawanej przez Polską Agencję Prasową za najlepszy materiał zdjęciowy 2015 roku. Jest autorem wystaw fotograficznych w kraju i za granicą. Projekt grupy fotografów "Made in Poland Contenporary pinhole photography" prezentowany był w Brant Gallery/Massachusetts College of Art w Bostonie w USA, University Art Gallery, College of Visual and Performing Arts, University of Massachusetts Dartmouth, New Bedford, Art Institute at Lesley University, Boston, USA 2007-2008. W 2009 r. wystawiał w Ceres Gallery w NYC w ramach projektu Exposure. Fotografie A. Bogacza publikowane były w takich magazynach jak: Harvard Review, Neewsweek Polska, Bloomberg Businessweek, Forbes, Wprost, Przekrój, Polityka, Playboy, Twój Styl, Super Express, Gazeta, Wyborcza, Rzeczpospolita, Dziennik, Fakt, Nowy Dziennik, Polska The Times, Poradnik Domowy, Wysokie Obcasy i innych.

 Andrzej Bogacz

 

Andrzej Bogacz

 

 Andrzej Bogacz

 

Andrzej Bogacz

 Wernisaż wystawy 10.02.2016 r., godzina 19.00.

Wystawa czynna do 10.03.2016 r.

Galeria Obok ZPAF, Plac Zamkowy 8, Warszawa.

Kuratorka Galerii – Anna Wolska

Komisarz wystawy – Milena Marciniak

Strona internetowa artysty: andrzejbogacz.pl


Partner wystawy: Epson Polska,

Patroni wystawy: Portal Fotopolis.pl, Fotografia Kolekcjonerska.pl, Portal Artinfo.pl, Warszawski Serwis Kulturalny, DOC!photomagazine, PolishStreetPhotography

 

Źródło: materiały prasowe organizatora

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Czytaj więcej

Tydzień kwadratowych…

Skorzystaj z promocji Fujifilm na odbitki ze zdjęć kwadratowych! Przenieś...

Wystawa Wojciecha Pr…

Wystawa Wojciecha Prażmowskiego przenosi odbiorców w czasie do lat 90tych,...

Alicja Jakimów - …

Wystawa jest podsumowaniem projektu "Art. Zatrzymani" realizowanego przez bielską artystkę,...

Zdjęcia

Forum

Sylwetki

Marcin Pycha

Marcin Pycha

"Fotografia interesowała mnie odkąd pamiętam i pomimo wielu innych zainteresowań zawsze towarzyszy...

Krzysiek Krawczyk

Krzysiek Krawczyk

"Wciąż jeszcze 2 lustrzanki, ale ponieważ polubiłem też "lekkość" X-ów to coraz częściej towarzyszą ...

Andrzej Wojciech Dworaczek

Andrzej Wojciech Dworaczek

"To doświadczenie pokazało mi jak niewiele jeszcze potrafię i że w fotografia to dziedzina, w której...

Reklamy Google