Aktualności

Obudowa podwodna Recsea dla Sony RX100 III

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 

Marka Recsea przedstawia swój produkt jakim jest obudowa podwodna do aparatu Sony RX100 III. Aluminiowa obudowa WHS-RX100MK III jest odporna na zanurzenie i ciśnienie panujące pod wodą do 100 metrów głębokości. Posiada przyciski i pokrętła pozwalające na pełną obsługę wszystkich funkcji aparatu.

Przeznaczona dla aparatu SONY RX100 MK 3 obudowa firmy Recsea RECSEA WHS-RX100MK III, wykonana jest ze stopu aluminium i waży około 800g. Obudowa ta posiada przyciski i pokrętła pozwalające na pełną obsługę wszystkich funkcji aparatu. Dostępna jest w paru wersjach kolorystycznych.

 

 

Część elementów metalowych wewnątrz obudowy, śruby, popychacze zostały wykonane z galwanizowanej nierdzewnej stali. Elementy szklane: szkło portu, tylne szklane okno obudowy zostały wykonane z wykorzystaniem szkła akrylowego.

 

 

Warto wspomnieć że przez wiele magazynów zajmujących się tematyką fotografii podwodnej aparaty kompaktowe firmy SONY RX100 w wersji pierwszej i drugiej zostały wybrane “Podwodnym aparatem kompaktowym roku”, ze względu na ich parametry, jakość zdjęć oraz tryb RAW pozwalający na korekcję balansu bielu pod wodą. Obudowa podwodna RECSEA została wybrana najbardziej ergonomiczną i łatwą w użyciu obudową. Duże pokrętła ułatwiają jej obsługę pod wodą na dużych głębokościach przez nurka w rękawiczkach.

 

Z obudową można stosować zewnętrzne podwodne lampy błyskowe. Obudowa umożliwia podłączenie przewodów optycznych zewnętrznej lampy błyskowej za pomocą dołączonego adaptera. Obudowa pozwala również na używanie wbudowanej w aparacie lampy błyskowej. W zestawie dołączono dyfuzor rozpraszający światło wbudowanej lampy błyskowej pod wodą, podłączany do portu obiektywu, ułatwiający wykonywanie zdjęć podwodnych. Mimo że obudowa została przeprojektowana i jest większa od swoich poprzedniczek, cena jest pozostała na tym samym poziomie.

 

 

W obudowie podwodnej RECSEA WHS-RX100MK III zastosowano znany z innych produktów RECSEA opatentowany system otwierania obudowy ułatwiający wyjmowanie aparatu na powierzchni oraz zabezpieczający zestaw przed otwarciem pod wodą.

 

W zestawie z obudową podwodną RECSEA otrzymamy również pasek na rękę. Do każdej obudowy RECSEA dołączany jest adapter M67 o gwincie 67mm, pozwalający na używanie pod wodą wielu akcesoriów innych producentów, np. soczewek makro. Obudowa zgodna jest z wieloma akcesoriami firmy RECSEA.

 

Cena sugerowana polskiego dystrybutora marki RECSEA to 3500 zł.

Źródło: www.recsea.comDodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Czytaj więcej

Flesz weekend z Trój…

Fujifilm i Trójka – program trzeci Polskiego Radia zapraszają na...

99 dni dookoła świat…

Marcel Konečný, czeski fotograf, w swoją podróż dookoła świata zabrał...

Rusza promocja na ap…

Fujifilm ogłasza promocję cashback, obejmującą łącznie 15 aparatów, obiektywów i...

Zdjęcia

Forum

Sylwetki

Rafał Kapica

Rafał Kapica

"Taki tam sobie zakręcony człowieczek."      

Andrzej Wojciech Dworaczek

Andrzej Wojciech Dworaczek

"To doświadczenie pokazało mi jak niewiele jeszcze potrafię i że w fotografia to dziedzina, w której...

Arkadiusz Kucharski

Arkadiusz Kucharski

"...później pokochałem fotografię. Czy z wzajemnością nie ma pewności..."      

Reklamy Google